Књижевно вече Радована Поповића

У четвртак 12. априла 2018. године на нашем факултету одржано је Књижевно вече Радована Поповића, којим је обележено осамдесет година живота овог публицисте и књижевног биографа, аутора више десетина биографија српских писаца– од Ива Андрића, Исидоре Секулић, Милоша Црњанског, Јована Дучића, преко Вељка Петровића, Растка Петровића, Меше Селимовића, Бранка Ћопића, Сретена Марића, Васка Попе, Добрице Ћосића, до Милорада Павића, Бранка Миљковића, Тодора Манојловића, Александра Поповића и др. Тиме је наш факултет наставио своју традицију неговања завичајних културних тековина и изразио захвалност Радовану Поповићу на поклон-збирци којом је обогатио библиотечки фонд Факултета.

О стваралаштву Радована Поповића говорили су проф. др Гојко Тешић, редовни професор на Одсеку за српску књижевност на Филозофском факултету у Новом Саду, и доц. др Љиљана Костић.