Предавање проф. др Јанке Саткове

Проф. др Јанка Саткова са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године оджала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Терапија уметношћу у образовању.

Предавање проф. др Адриане Рецке

Проф. др Адриана Рецка са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године одржала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Архитектонски и уметнички споменици као културне вредности града Нитре.

ОБЕЛЕЖЕН ЗНАЧАЈАН ЈУБИЛЕЈ – СТО ГОДИНА ОБРАЗОВАЊА УЧИТЕЉА У УЖИЦУ

Првог дана пролећа прославили смо Дан Факултета, који је ове године протекао у знаку обележавања веома значајног јубилеја – стогодишњице образовања учитеља у Ужицу. Наставници, сарадници и студенти нашег Факултета учествовали су у манифестацијама организованим тим поводом.

У уторак 19. марта одржано је Беседничко вече, на коме се у две категорије – рецитовање и беседништво – такмичило шеснаест студената. У рецитаторском делу победила је Милена Чантрак, студенткиња друге године. Друго место освојио је Филип Лазић, студент четврте године, а треће Слађана Думић, студенткиња прве године, чиме су се пласирали на Општинску смотру рецитатора. У беседничком делу победила је Милица Глушчевић, студенткиња четврте године. Друга је била Андријана Тописировић (трећа година), а трећа Катарина Васиљковић (трећа година).

На Дан Факултета, 21. марта, у Галерији Факултета, отворена је изложба проф. мр Обрада Јовановића, академског сликара и дугогодишњег професора нашег Факултета. Она је и својеврсни омаж нашем недавно преминулом колеги и професору.

У сали Народног позоришта одржана је Свечана академија, на којој је приказан историјат образовања учитеља у Ужицу и додељене награде најбољим студентима Факултета.

Стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу

Поводом Савиндана, Дана духовности, у Универзитетској галерији у Крагујевцу 27. јануара 2019. године одржана је Светосавска академија. Тим поводом додељене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу. Међу награђенима је и Данијел Обрадовић, студент нашег Факултета.

Вече фламенка на Педагошком факултету

26.12.2018. на Педагпшком факултету одржано је вече фламенка. Овом приликом публика је имала прилику да види изложбу традиционалне ношње, презентацију фламенка наше гошће Raquel Ruiz као и да сами пробају ову игру.