Учитељијада 2018. у Бијељини

Студенти Педагошког факултета у Ужицу су на Учитељијади одржаној у Бијељини 2018. године остварили запажен резултатски успех: прво место у одбојци (женска конкуренција), друго место у шаху (женска конкуренција), треће место у кошарци (мушка конкуренција), четврто место у стоном тенису (мушка конкуренција) и четврто место у футсалу (женска конкуренција). Поред ових запажених спортских резултата студенти нашег факултета су према општем утиску освојили прво место у достојанственом и срчаном односу према дресу који носе, фер-плеј и другарском односу према противницима како на спортским теренима, тако и ван њих, као и културном, одговорном, пристојном и примерном понашању у току активности ван спортских борилишта и у периодима слободног времена!

"Васкрсни Србијо" пред бечком публиком

Студенти, професори и запослени на Педагошком факултету у Ужицу одиграли су представу "Васкрсни Србијо" аутора проф. др Данијеле Василијевић, овај пут у Бечу. Подсетили смо наш народ у дијаспори на страдање  српског народа у Првом светском рату и упутили поруку за будућност. Велику захвалност дугујемо Заједници српских клубова у Бечу, и председнику господину Бориславу Капетановићу који су нас одушевили својим гостопримством . Имали смо част да представи присуствује и амбасадор Републике Србије у Бечу, господин Перо Јанковић, који се овом приликом и обратио студентима, професорима и многобројној публици.

Књижевно вече Радована Поповића

У четвртак 12. априла 2018. године на нашем факултету одржано је Књижевно вече Радована Поповића, којим је обележено осамдесет година живота овог публицисте и књижевног биографа, аутора више десетина биографија српских писаца– од Ива Андрића, Исидоре Секулић, Милоша Црњанског, Јована Дучића, преко Вељка Петровића, Растка Петровића, Меше Селимовића, Бранка Ћопића, Сретена Марића, Васка Попе, Добрице Ћосића, до Милорада Павића, Бранка Миљковића, Тодора Манојловића, Александра Поповића и др. Тиме је наш факултет наставио своју традицију неговања завичајних културних тековина и изразио захвалност Радовану Поповићу на поклон-збирци којом је обогатио библиотечки фонд Факултета.

О стваралаштву Радована Поповића говорили су проф. др Гојко Тешић, редовни професор на Одсеку за српску књижевност на Филозофском факултету у Новом Саду, и доц. др Љиљана Костић.

Студенти у новогодишњој посети деци из вртића "Бамби" и дечијем одељењу ужичке болнице

Студенти Педагошког факултета из Ужица и Уније студената Ужице посетили су децу на Дечијем одељењу Опште болнице Ужице и вртићу "Бамби". Овом приликом студенти су поделили малишанима пакетиће, које су сами направили а средства за пакетиће прикупили су организовањем хуманитарне акције.

"Правимо беланце"

Студети Учитељског факултета присуствовали су радионици "Правимо беланце", која је одржана у Регионалном центру за унапређење образовања.

Циљ радионице је приближавање савремених схватања и достигнућа у молекуларној биологији, као и њене практичне примене, која све више узима учешће у свакодневном животу савременог човека.

Свечани пријем студената прве године

2.10.2017. Учитељски факултет у Ужицу Универзитета у Крагујевцу организовао је свечани пријем студената прве године основних академских студија. Студентима су се обратили декан факултета проф. др Снежана Маринковић, председник студентског парламента Маријана Селаковић и потпредседница студентског парламента Маријана Клајић. Доц. Др Мирјана Стакић и асистент мср Александра Бјелић, овом приликом уручиле су и награде и прогласиле победнике Великог литерарног конкурса „Аждаје мог детињства“. Свечани пријем употпунио је и пригодан музички програм, који су студенти старијих година припремили за своје будуће колеге.

Негујмо српски језик

У петак, 21. априла 2017. године, на нашем Факултету промовисана је акција „Негујмо српски језик“, покренута с циљем свестраног подстицања бриге за очување и развијање српског језика и писма, језичке културе и писмености. Учитељски факултет, као репрезентативна установа у којој се српски језик негује и изучава већ готово један век, узео је учешће у овој акцији, коју су покренули Министарство културе и информисања, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Филолошки факултет у Београду, Библиотека града Београда и Јавни сервис (РТС).

Студентима, ученицима основних и средњих школа, професорима и заинтересованим грађанима обратили су се својим надахнутим беседама о српском језику др Драган Хамовић, члан Одбора акције „Негујмо српски језик“ и саветник министра културе и информисања, песник Љубивоје Ршумовић, који у овој години обележава јубилеј шест деценија успешног књижевног рада, и Арно Гујон,  француски и српски хуманиста, оснивач НВО „Солидарност за Косово“, за чије је хуманитарне акције помоћи српском народу на Косову и Метохији сазнао читав свет. У склопу акције отворена је изложба фотографија Жељка Јовановића и постера Амалије Витезовић.

Наш Факултет дугује велику захвалност свим учесницима који су својим беседама подржали ову значајну акцију и на тај начин се укључили у борбу за очување српског језика.

Logo plavi