Трибина Ивана Вукомановића, фудбалског тренера

Гост Педагошког факултета у Ужицу био је афирмисани фудбалски тренер и бивши фудбалер Иван Вукомановић који је овом приликом одржао трибину под називом Савремени приступи рада у Фудбалском савезу Белгије. Студенти и сви други посетиоци трибине могли су да чују доста тога, а све у циљу унапређења рада у фудбалу.

Предавање Радивоја Радаковића

23.10.2019. На новом студијском програму Тренер у спорту који је почео са реализацијом у школској 2019/20. године, Радивоје Радаковић, кондициони тренер у мушкој одбојкашкој репрезентацији Србије, одржао је предавања за студенте Педагошког факултета у Ужицу и све друге заинтересоване грађане, на тему: Тренажна и такмичарска искуства са СП у одбојци Белгија/Француска 2019. -методолошки и методички аспекти.

Свечани пријем бруцоша

Првог дана октобра приређен је свечани пријем и додела индекса студенатим прве године нашег Факултета. Пожелевши им добродошлицу и успех у даљем школовању, декан проф. др Снежана Маринковић посебно је нагласила да пријем нове генерације студената увек представља један од најсвечанијих дана на Факултету: „Ове године уписали смо 27. генерацију учитеља, 15. генерацију васпитача и прву генерацију тренера у спорту. Са радошћу очекујемо нова млада лица са којима ћемо се у наредним годинама дружити и сарађивати.“

Студентима су се обратили и продекан за наставу проф. др Сања Маричић, Маријана Селаковић, потпредседник Студентског парламента Универзитета у Крагујевцу и председник Студентског парламента Педагошког факултета у Ужицу, и Анђелија Јовановић, председник Извршног одбора Уније студената Ужица.

Овом приликом бруцошима су се представили и хор нашег Факултета и студент Нађа Ђоковић извођењем неколико музичких композиција.

Излет на Златарско језеро

Веома успешну школску 2018/19. годину заокружили смо незаборавним дружењем на Златарском језеру. Успеха не би било без помоћи наших студената, њихових идеја, креативности и несебичне подршке да Факултет постане оно што заиста и заслужује да буде.

У оквиру предмета Елементарне игре у природи реализoвана је пешачка тура до Стапарске бање

У оквиру предмета Елементарне игре у природи реализована је пешачка тура до Стапарске бање, трасом старе пруге кроз тунеле уз кањон реке Ђетиње, у дужини од 13 км.

Студенти су посетили хидроцентралу и реализовали предвиђене наставне активности.

Студенти су обучени да користе топографске карте, бусоле,  да се орјентишу у простору помоћу природних обележја.

Овој активности је присуствовало 20 студената оба смера.

Предавање проф. др Јанке Саткове

Проф. др Јанка Саткова са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године оджала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Терапија уметношћу у образовању.

Предавање проф. др Адриане Рецке

Проф. др Адриана Рецка са Педагошког факултета Универзитета „Константин Филозоф“ из Нитре (Словачка) 10. априла 2019. године одржала је предавање студентима Педагошког факултета из Ужица на тему Архитектонски и уметнички споменици као културне вредности града Нитре.